Moja Propaganda

If my films dont show a profit, I know Im doing something right - Woody Allen .

Wpisy

 • czwartek, 06 maja 2010
  • Przez kleskę do sukcesu?

   Czy Jarosław Kaczyński może wygrać wybory? Przeraża mnie samo pytanie, odpowiedź leniwie dopiero się klaruje. Pięć lat temu, jako smarkata fanka Tuska, płakałam analizując sondażowe wyniki wyborów prezydenckich. Grozi mi to w 2010? Niestety grozi.

   Pomiędzy 2005 a 2007 wszyscy byliśmy świadkami festiwalu nienawiści i uprzedzeń. Brzydziłam się stylem polityki, jaki uprawiali ludzie PiS-u. Dzień, w którym sromotnie przegrali, był dniem zwycięstwa przeciętności i normalności nad zgnilizną, zalegającą się u szczytu władz. To, że dziś wielu Polaków przestało pamiętać mroczne czasy rządu Jarosława Kaczyńskiego, zawdzięczamy w dużej mierze Platformie Obywatelskiej. Nawet, jeśli zarzucicie im lansiarstwo, czy nachalne próby zaimponowania społeczeństwu, to przyznać trzeba: wyciszali znacząco szmery i hałasy sceny politycznej. Wrzawa ostygła.

   Dorzućmy do tego narodową empatię po smoleńskiej katastrofie i okazuje się, iż prezes PiS-u zaczyna poważnie liczyć się w wyborach. Na dodatek kompletnie zniknął z mediów, przeżywa żałobę, jego ostra retoryka nie emanuje do Nas z telewizorów. Dzisiejsze- kilkudziesięciosekundowe wystąpienie- oszczędne, właściwie bezbarwne, będzie prawdopodobnie nurtem przewodnim, jaki były premier zamierza zastosować w walce z PO o prezydenturę. Boję się.

   A może jednak Jarosław Kaczyński się zmienił? A może to ja- w swojej negatywnej obsesji na jego punkcie- nie chcę dostrzec w prezesie człowieka? Powinnam dać mu szansę? Kampania jest niewyobrażalną okazją do zmiany fatalnego wizerunku. Tylko czy ludzie się zmieniają? A jeśli nawet, jak trwałe mogą być skutki?

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (14) Pokaż komentarze do wpisu „Przez kleskę do sukcesu?”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   pasjonatka.sportu
   Czas publikacji:
   czwartek, 06 maja 2010 19:51

Kalendarz

Lipiec 2018

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Kanał informacyjny

Najlepsze Blogi